Dr Beta 100% Olejek eteryczny bergamotowy 9ml

Dodaj recenzję:
  • Producent: Dr Beta
  • Dostępność: jest, ostatnia sztuka!
  • szt.
  • 13,49 zł 11,00 zł

Dr Beta olejek bergamotowy (Citrus bergamia)

pojemność 9 ±1 ml

Olejek bergamotowy Dr Beta pochodzi z Hiszpanii.

 data ważności:17-08-2017

 

Jest wyciskany ze skórek hiszpańskich owoców bergamotki. Ma świeży orzeźwiający zapach i służy do aromatyzowania herbaty Earl Grey.

 

ŁAGODZI: liszaje, wrzody, trądzik, łojotok, rany i skaleczenia, nieprzyjemny zapach skóry, nieświeży zapach z ust.

Stosować po zapoznaniu się z zasadami aromaterapii. Klasyczna aromaterapia polega na stosowaniu naturalnych roślinnych olejków eterycznych w masażu, kąpieli lub powietrzu.
Olejek przeciwzapalny, przeciwstresowy


 NIE STOSOWAĆ NA SKÓRĘ , KTÓRA BĘDZIE WYSTAWIONA NA DZIAŁANIE PROMIENI SŁONECZNYCH LUB UV

Przed użyciem poznaj zasady aromaterapii:
www.drbeta.pl

KLASYCZNA AROMATERAPIA POLEGA NA STOSOWANIU NATURALNYCH ROŚLINNYCH OLEJKÓW  ETERYCZNYCH
 W MASAŻU - KĄPIELI - POWIETRZU

MASAŻ AROMATERAPEUTYCZNY - to masaż ogólny całego ciała i/lub w zależności od celu zabiegu masaż miejscowy. We wszystkich przypadkach do masażu stosuje się mieszaniny olejków rozpuszczone w naturalnych olejach roślinnych. Poleca się stosowanie olejów specjalnie korzystnych dla skóry, lub popularnych olejów jadalnych. Muszą być one świeże i co najważniejsze bez zapachu. Do masażu olejki eteryczne rozpuszcza się w oleju w proporcji 15-30 kropli mieszaniny olejków na 50 mililitrów (około 1/5 do 1/4 szklanki oleju). Do jednego masażu zużywa się mniej więcej 2-3 krople mieszaniny olejków rozpuszczonych w łyżce stołowej oleju roślinnego.

KĄPIEL AROMATERAPEUTYCZNA - to 15-30 minutowe zanurzenie się w ciepłej wodzie, do której dodano 10 kropli mieszaniny olejków na wannę. Przy kąpieli tylko nóg lub rąk należy odpowiednio do pojemności naczynia zmniejszyć ilość olejku. Po kąpieli skóry nie należy spłukiwać tylko wytrzeć. Formą miejscowej kąpieli aromaterapeutycznej jest KOMPRES AROMATERAPEUTYCZNY gdzie stosuje się przykładanie miejscowe ręcznika lub waty nasączonej roztworem 5-10 kropli olejku w połowie szklanki cieplej wody.

AROMATERAPIA W POWIETRZU - to klasyczne inhalacje lub rozpylanie albo odparowywanie olejków w pomieszczeniu, w którym przebywa pacjent. INHALACJE AROMATERAPEUTYCZNE robi się bądź nad naczyniem z gorącą wodą, do którego wkroplono 5-10 kropli mieszaniny olejków, bądź trzymając przy ustach i nozdrzach chustkę, na którą nakapano 5-10 kropli mieszaniny olejków. Typowa AROMATERAPIA W POWIETRZU to rozpylanie olejków rozpuszczonych w wodzie przy pomocy ogrzewanego świeczką KOMINKA AROMATERAPEUTYCZNEGO. W zależności od pomieszczenia stosuje się do 10 kropli mieszaniny olejków na zabieg (raz dwa razy dziennie np. rano i wieczorem).