Dr Beta Olejek jałowcowy z jagód aromaterapia 9ml

Dodaj recenzję:
  • Producent: Dr Beta
  • Dostępność: jest, ostatnie sztuki
  • szt.
  • 30,99 zł
Olejek Jałowcowy z Jagód INCI: Juniperus Communis Fruit Oil
pojemność 9-10ml

Sposób otrzymywania: Olejek jałowcowy z jagód otrzymuje się przez destylację z parą wodną lekko podsuszonych dojrzałych jagód (szyszkojagód, czyli owoców jałowca) po uprzednim zmiażdżeniu.
Kraj pochodzenia: Kraje całej Europy i Azji.  

Właściwości: Obniża ciśnienie krwi, reguluje gospodarkę płynami w organizmie, moczopędny, przeciwbakteryjny, przeciwgrzybiczny.

Zastosowania: Olejek jałowcowy z jagód stosuje się w walce ze zmęczeniem umysłowym, bezsennością, lękami. Dobre efekty daje również w terapii otyłości, cellulite, żylaków, rozstępów skóry. Inne: bóle menstruacyjne, nadciśnienie, stany zapalne skóry, trądzik, łupież, łojtok, przetłuszczanie się skóry, egzemy, hemoroidy, stany zapalne dróg moczowych, bóle reumatyczne.

Przeciwwskazania: Olejek o silnym działaniu, nie stosować więcej niż 2 krople na jeden zabieg.

Dla przyszłej Mamy: Nie stosować w czasie ciąży.

Czy wiesz, że?: Jałowiec i jego jagody znane były w starożytnym Egipcie gdzie był traktowany jako roślina lecznica. W średniowieczu używany był głównie jako przyprawa do potraw oraz kadzideł.
Olejek jałowcowy z jagód ma charakterystyczny, ciepły, leśny zapach i podobnie jak inne olejki z roślin iglastych daje doskonałe efekty do nawaniania powietrza.

Olejek eteryczny jałowcowy Dr Beta (jak i wszystkie pozostałe nasze olejki) jest w 100% naturalny.