Dr Beta Naturalny Olejek jodłowy (pichtowy) 9ml

Dodaj recenzję:
  • Producent: FSZ POLLENA-AROMA® Sp. z o.o
  • Kod producenta: 5901030001430
  • Dostępność: brak w magazynie
  • szt.
  • 10,99 zł

Specyfikacja

Wskazanie: przeziębienia, katary, kaszel
Pojemność: 9 ml

INCI: Abies Alba/Abies Sibirica Oil

Sposób otrzymywania: Olejek jodłowy otrzymuje się poprzez destylacje z parą wodną igieł i gałązek jodły białej lub jodły balsamicznej.

Kraj pochodzenia: Pierwsza odmiana rośnie głównie w klimacie umiarowym w Europie, Azji i Ameryce, a drugą może spotkać w zielonych lasach kanadyjskich. Bardziej popularny jest jednak olejek otrzymywany z jodły występującej w tajdze syberyjskiej, tzw olejek pichtowy.

Właściwości: Odkażające, wykrztuśne i przeciwbólowe.

Zastosowania: Olejki jodłowe cenione są przede wszystkim ze względu na swój niepowtarzalny ciepły leśny zapach, co sprawia, że znajdują one szerokie zastosowanie w wyrobach toaletowych i w chemii gospodarczej. W aromaterapii ze względu na ograniczoną dostępność stosowane są dosyć rzadko.

Przeciwwskazania: Nieuzasadnione jest przypisywanie olejkowi jodłowemu właściwości leczniczych na prawie wszystkie choroby, z nowotworową włącznie i to na dodatek przy stosowaniu doustnym. Takie informacje podają niektóre firmy powołując się na bardzo mało wiarygodne „badania” rosyjskie, nieznane w światowej literaturze fachowej.   

Dla przyszłej Mamy: Brak przeciwwskazań

Czy wiesz, że? Olejek z jodły syberyjskiej, popularnie zwany z języka rosyjskiego olejkiem pichotwym, jest bardzo popularny w medycynie ludowej na Syberii. Na tych terenach uważa się, że jest idealnym lekiem na prawie wszystkie ludzkie dolegliwości a w szczególności przy leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych metodami inhalacji. Ta ostatnia informacja jest potwierdzona badaniami. Do pozostałych trzeba podchodzić ostrożnie.


Olejek eteryczny jodłowy Dr Beta ( jak i wszystkie pozostałe nasze olejki) jest w 100% naturalny.