Dr Duda Maska siarczkowa do ciała 200g

Dodaj recenzję:
 • Producent: Dr Duda
 • Kod producenta: 5902814100073
 • Dostępność: jest, ostatnie sztuki
 • szt.
 • 13,49 zł

Pojemność: 200g

Hypoalergiczna "MASKA SIARCZKOWA" do pielęgnacji ciała, 200g
Maska wchodzi w skład "PROGRAMU CZTERECH KROKÓW PIELĘGNACJI SKÓRY ŁUSZCZYCOWEJ DOKTORA DUDY" (KROK NR 3).

 • pielęgnuje skórę suchą, zrogowaciałą, nadmiernie złuszczającą się (szczególnie w okolicy stawów),
 • masaż z zastosowaniem maski  działa kojąco na skórę, przynosi ulgę zmęczonym i obolałym nogom,
 • usuwa z powierzchni skóry obumarłe komórki (peeling),
 • ułatwia naturalną regenerację suchej i popękanej skóry na piętach, łokciach i stopach,
 • zmniejsza lub usuwa rozstępy i cellulit,
 • ujędrnia, wygładza i napina skórę, dzięki czemu wysmukla i modeluje sylwetkę,
 • pielęgnuje skórę o rozszerzonych naczyńkach i skłonności do czerwienienia się oraz skórę nadmiernie złuszczającą się (np. w łuszczycy i egzemach).

Masaż "maską siarczkową" pobudza mikrokrążenie w skórze, co znacznie przyspiesza przemianę materii, daje uczucie relaksu i świeżości, wywiera korzystny wpływ na jędrność, elastyczność, gładkość skóry ud, bioder i pośladków, zapobiega odleżynom, pieluszkowemu i pielucho-majtkowemu zapaleniu skóry.

 Szczegółowy opis kosmetyku uzdrowiskowego:

Głównym składnikiem "MASKI SIARCZKOWEJ DO PIELĘGNACJI CIAŁA- SPA" (Dr Duda) jest woda siarczkowo-siarkowodorowa słona ze źródła "Zuzanna" Las Winiarki, zawierająca  siarkowodór oraz produkty jego dysocjacji: wodorosiarczki, siarczki i wielosiarczki oraz dwadzieścia biopierwiastków w postaci jonowej, głównie jony magnezu, wapnia, sodu, potasu, miedzi i cynku. Wodorosiarczki i siarczki, rozluźniając spoiwa pomiędzy komórkami naskórka, usuwają martwe komórki, dzięki czemu skóra przestaje być gruba, szorstka i matowa. Spełniając rolę peelingu stymulują odnowę komórek głębiej położonych, stymulują krążenie krwi, przyspieszają procesy regeneracji skóry poprzez pobudzenie produkcji endogennego kolagenu i elastyny. Skóra staje się nawilżona i odświeżona, dzięki czemu zostaje przywrócony blask i sprężystość oraz aksamitna gładkość. Zawarte w wodzie mineralnej "Zuzanna" metale w formie kationowej łatwo wnikają w głąb skóry oraz przyciągają dwuujemne aniony siarczkowe (S2-), które służą skórze pośrednio do biosyntezy  aminokwasu siarkowego cysteiny służącego z kolei do biosyntezy białka- glutationu. Glutation jako bardzo mocny antyoksydant chroni skórę przed przedwczesnym starzeniem się.


Jednym ze składników podłoża maski- kremu jest lanolina zawierająca w swoim składzie przedstawiciela pochodzenia zwierzęcego- cholesterol, który wraz z fosfolipidami jest ważnym elementem strukturalnym membran komórkowych. W skórze jest on między innymi prekursorem witaminy D3, tworzącej się pod wpływem promieniowania słonecznego. Właściwości cholesterolu  zbliżone są do właściwości naturalnych składników łoju skórnego. Z tego też powodu  należy do substancji dobrze tolerowanych przez skórę. Stosunkowo łatwo pokonuje barierę warstwy rogowej, ułatwiając jednocześnie przenikanie pozostałych składników "MASKI SIARCZKOWEJ". Wykazuje on także działania nawilżające oraz zmiękcza skórę, stąd może być klasyfikowany jako emolient. Dzięki obecności w lanolinie cholesterolu jest ona chętnie stosowana w kremach jako naturalny emulgator, czyli środek zwilżający i dyspergujący oraz oczyszczający, wygładzający i natłuszczający. Należy do naturalnych układów regulujących gospodarkę wodną skóry i zmiękczających naskórek. Działanie lanoliny na skórę jest wielokierunkowe: działa ona jako smar i razem z siarczkami i wodorosiarczkami wody mineralnej "Zuzanna" powoduje gładkość i zmniejszenie szorstkości skóry, tworzy na powierzchni skóry film, wykazujący działanie okluzyjne, dzięki czemu zmniejsza się odparowywanie wody z naskórka o około 20%, zatrzymuje wodę w pobliżu powierzchni skóry w postaci zemulgowanej, wykazuje dużą zdolność penetracji, dobrze przenika w głąb naskórka.

Sposób użycia:

 • maskę siarczkową (krem) wmasować w skórę ciała w okolicy stawów, po czym można wziąć kąpiel w wannie z dodatkiem "ŻELU SIARCZKOWEGO DO KĄPIELI I AROMATERAPII- SPA (Dr Duda)", wmasować na wilgotną skórę cienką warstwę "maski siarczkowej" aż do całkowitego wchłonięcia się, bez potrzeby spłukiwania wodą,
 • do masażu kosmetycznego, leczniczego i sportowego.

Kosmetyk uzdrowiskowy przebadany dermatologicznie.

"Maska Siarczkowa do Pielęgnacji Ciała" 200g i 500g(Dr Duda) zawiera 86% składników pochodzenia naturalnego.

Głównym, aktywnym biologicznie składnikiem receptury "Maski Siarczkowej do Pielęgnacji Ciała" 200g i 500g(Dr Duda) jest mineralna lecznicza woda siarczkowo-siarkowodorowa słona ze źródła "Zuzanna" Las Winiarski k.Buska-Zdroju. Woda siarczkowa zawiera w swoim składzie produkty dysocjacji siarkowodoru: wodorosiarczki,siarczki i wielosiarczki oraz dwadzieścia biopierwiastków w postaci jonowej, głównie są to jony magnezu,wapnia, sodu,potasu, miedzi i cynku. Powyższe składniki buskiej wody siarczkowej spełniają rolę peelingu, stymulują odnowę komórek głębiej położonych oraz mikrokrążenie krwi w skórze, przyspieszając procesy regeneracji skóry poprzez pobudzenie produkcji endogennego kolagenu i elastyny. Skóra staje się odświeżona i nawilżona, dzięki czemu zostaje przywrócony blask i sprężystość oraz aksamitna gładkość.

Następnym składnikiem naturalnym występującym w składzie fizjologicznym naszej skóry jest cholesterol, główny składnik biologicznie aktywny lanoliny. Lanolina jest podstawowym składnikiem podłoży wielu maści i kremów będących lekami, a przecież lek stosuje się na chorą skórę, a kosmetyk na skórę zdrową w celu jej pielęgnacji.

Do naturalnych składników w recepturze "Maski Siarczkowej do Pielęgnacji Ciała" 200g i 500g(Dr Duda) należą: olejek z róży Damasceńskiej, Kaolin, Aminat G ( Glycerin and Ethyl Lauroyl Arginate HCl) roślinny naturalny konserwant.

Do syntetycznych składników należy wazelina biała farmaceutyczna i metyloceluloza, powszechnie stosowana w lecznictwie substancje pomocnicze w produkcji leków!

"Maska Siarczkowa do Pielęgnacji Ciała" 200g i 500g (Dr Duda) zawiera w recepturze zaledwie 7 składników, w tym 5 pochodzenia naturalnego, a 2 powszechnie stosowane w produkcji leków, zarówno do leczenia skóry jak i do użytku wewnętrznego!

"Maska Siarczkowa do Pielęgnacji Ciała" 200g i 500g (Dr Duda) zawiera 86% składników pochodzenia naturalnego.

27.04.2014 Roman Duda

Składniki (Ingredients) INCI:
Vaseline, Sulphide - sulphide salty mineral water, Lanoline, Glycerin and Ethyl Lauroyl Arginate HCI, Methylcelluloze, Kaolin, Parfum.