Dr Duda Szampon uzdrowiskowy mineralny z biosiarką SPA 200g

Dodaj recenzję:
 • Producent: Dr Duda
 • Kod producenta: 5902814100042
 • Dostępność: jest
 • szt.
 • 13,49 zł

W zestawie kupisz taniej

Dr Duda Szampon uzdrowiskowy mineralny z biosiarką SPA 200g

Dr Duda Szampon uzdrowiskowy mineralny z biosiarką SPA 200g

13,49 zł
Dr Duda Odżywka Petrosterol do włosów 200g

Dr Duda Odżywka Petrosterol do włosów 200g

13,49 zł
26,98 zł
25,98 zł

Szampon Uzdrowiskowy Mineralny z Biosiarką-SPA (Dr Duda)

 • Wzmacnia i odżywia cebulki włosowe
 • Poprawia ukrwienie skóry głowy
 • Przeciwłupieżowy
 • Przeciwłojotokowy

Substancje biologicznie czynne:
woda mineralna siarczkowo-siarkowodorowa słona ze źródła "Zuzanna" Las Winiarski, solanka jodkowo-bromkowo-wapniowo-magnezowa, olejki eteryczne.

Szampon jest wytwarzany na bazie wody mineralnej siarczkowo-siarkowodorowej słonej ze źródła "Zuzanna" Las Winiarski koło Buska-Zdroju i solanki jodkowo-wapniowo-magnezowej. W wyniku synergistycznego współdziałania powyższych składników z olejkami eterycznymi: rozmarynowym i lawendowym, powyższy "Szampon Uzdrowiskowy" (Dr Duda): wzmacnia i odżywia cebulki włosowe oraz stymuluje odrastanie włosów, poprawia ukrwienie skóry głowy, przywraca fizjologiczną równowagę skóry głowy, działa przeciwłojotokowo i przeciwłupieżowo, hamuje złuszczanie (np. w łuszczycy skóry głowy) i łagodzi zaczerwienienia skóry głowy, łączy w sobie bardzo dobre własności myjące i pielęgnujące skórę głowy i włosów.

Szampon Uzdrowiskowy Mineralny z Biosiarką-SPA (Dr Duda) idealnie współdziała z "Odżywką Petrosterol" (Dr Duda).

 

Szczegółowy opis kosmetyku uzdrowiskowego:

Głównym składnikiem "Szamponu Uzdrowiskowego" (Dr Duda) jest woda siarczkowo-siarkowodorowa słona za źródła "Zuzanna" Las Winiarski koło Buska-Zdrojuwraz z solanką jodkowo-wapniowo-magnezową.

Siarka jest makroelementem obecnym we wszystkich komórkach naszego ustroju i stanowi bardzo ważny składnik białek ustroju, głównie dwóch aminokwasów siarkowych, tj. cysteiny i metioniny. Aminokwasy te wchodzą w skład podstawowego białka naszych włosów-keratyny. Aminokwasy te nie mogąbyć magazynowane na zapas, a ich brak lub niedobór, odbija się ujemnie na kondycji włosów. Keratyna wytwarzana jest w naskórku i chroni zarówno jego jak i włosy przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Buska woda siarczkowo-siarkowodorowa słona za źródła "Zuzanna" jest leczniczą wodą mineralną o bardzo dużej aktywności biologicznej dwudziestu biopierwiastków i związków siarki dwuwartościowej, czyli siarczków (S-2), wodorosiarczków (HS-) i wielosiarczków. Siarczki, czyli siarka w postaci jonowej, działają na skórę głowy keratolitycznie, czyli rozluźniają spoiwa pomiędzy komórkami warstwy naskórka skóry głowy i w ten sposób bardzo skutecznie usuwają martwy naskórek, pobudzają mikrokrążenie, regulują pracę gruczołów łojowych oraz redukują świąd skóry. Ponadto służą do biosyntezy wspomnianych wcześniej aminokwasów siarkowych w skórze głowy, a te do syntezy glutationu, białka pełniącego funkcję antyoksydanta i detoksykanta w skórze głowy.

Zawarte w wodzie siarczkowej i solance bioperwiastki w formie jonowej: cynk, magnez, wapń i miedź, działają mineralizująco na skórę głowy, przywracają jej właściwą kwasowość, normalizują wydzielanie sebum, regenerują skórę, działają nawilżająco, wraz z siarczkami odbudowują keratynę włosów i redukują nadmierną potliwość. Obecność w szamponie olejku lawendowego i rozmarynowego działa antyseptycznie, wzmacniająco, ujędrniająco, przeciwłojotowoko, przeciwłupieżowo i zapobiega przetłuszczaniu się włosów.

Sposób użycia:

 • nanieść szampon na mokre włosy i skórę głowy i delikatnie wmasować opuszkami palców w jednym kierunku od czoła do tyłu głowy do uzyskania piany; pozostawić pianę na skórze głowy przez 2-3 minuty, a następnie dokładnie spłukać ciepłą wodą,
 • włosy suszyć zimnym a najlepiej letnim strumieniem powietrza,
 • przed zastosowaniem "Szamponu Uzdrowiskowego Mineralnego z Biosiarką-SPA"(Dr Duda),
 • zaleca się "Odżywkę Petrosterol"( Dr Duda),
 • zaleca się stosowanie "Szamponu Uzdrowiskowego Mineralnego z Biosiarką-SPA" (Dr Duda) dwa-trzy razy w tygodniu.

Kosmetyk uzdrowiskowy przebadany dermatologicznie.

Składniki (Ingredients) INCI:
Busko aqua sulphide, Sodium laureth-2sulfate, Sodium chloride, Mineral Salt, Glycerin, Glycerin and Ethyl Lauroyl Arginate HCl, Lavandula Officinalis Oil (composition), Rosmarinus Officinalis Oil (composition), Lactic Acid.