Dr Duda Żel borowinowo-solankowy do masażu, hypoalergiczny 200g

Dodaj recenzję:
 • Producent: Dr Duda
 • Kod producenta: 5905179542021
 • Dostępność: jest
 • szt.
 • 16,00 zł
 • Ułatwia i wspomaga każdy rodzaj masażu skóry, w tym masaż kosmetyczny i sportowy skóry całego ciała oraz zmęczonych rąk i nóg.
 • Zapobiega problemom naczynkowym skóry, pobudza mikrokrążenie w skórze, poprawiając jej ukrwienie i zmniejszając napięcie drobnych naczyń w skórze, zapobiega ich rozszerzaniu się i pękaniu.
 • Neutralizuje wolne rodniki przez co hamuje procesy starzenia się skóry oraz oczyszcza ja z toksyn, zapobiega odleżynom.
 • Przyspiesza regenerację skóry zniszczonej i zwiotczałej, wspomagając jej funkcjonowanie.
 • Masaż skóry żelem usuwa objawy cellulitu.
 • Orzeźwia i stymuluje wzmacniając naturalną witalność skóry, zwłaszcza suchej, nadmiernie złuszczającej się, a także atopowej z wypryskami, intensywnie ją nawilża.
 • Nie brudzi i nie zostawia tłustych pozostałości na skórze i bieliźnie.

Masaż "ŻELEM BOROWINOWO-SOLANKOWYM" (dr Duda) wchodzi w skład "PROGRAMU CZTERECH KROKÓW PIELĘGNACJI SKÓRY ŁUSZCZYCOWEJ DOKTORA DUDY"( KROK NR 1).

HYPOALERGICZNY"ŻEL BOROWINOWO-SOLANKOWY"(Dr Duda) na bazie wodnego odwaru z "BOROWINOWEJ KOSTKI IWONICZNEJ", tworzywa naturalnego od zawsze stosowanego w lecznictwie uzdrowiskowym.
Kosmetyk uzdrowiskowy przebadany dermatologicznie.
Zawiera 180g wodnego odwaru borowinowego
Nie zawiera parabenów.

 

Szczegółowy opis kosmetyku uzdrowiskowego:

Podstawowym składnikiem pielęgnacyjnym hypoalergicznego "ŻELU BOROWINOWO-SOLANKOWEGO"         (Dr Dudy) jest wodny odwar (decoction) z "BOROWINOWEJ KOSTKI IWONICZNEJ", który zawiera rozpuszczalne sole sodowo-potasowe kwasów huminowych, fulwokwasów i fenolokwasów oraz bituminy(fitohormony), aminokwasy, makro- i mikroelementy.Huminiany sodu i potasu posiadają właściowści pielęgnacyjne, detoksykacyjne i regenerujące, Sole sodowe i potasowe fulwokwasów działają na naskórek i skórę bakteriostatycznie, antyutleniająco, przyspieszająco na proces jej regeneracji. Fenolokwasy (kwas para-hydroksybezoesowy, kwas waniliowy, kwas syringowy, kwas para-kumarynowy) posiadają szeroki zakres działania antyoksydacyjnego.
Aminokwasy zawarte w powyższym odwarze borowinowym, otrzymywanym w oparciu o technologię opracowaną przez dr n. farm. Romana Dudę, stanowią składniki NMF, czyli naturalnego składnika nawilżającego skóry.

W wyniku synergistycznego oddziaływania naturalnych składników zawartych w wodnym odwarze borowinowym, chroni on błonę komórkową naskórka i skóry, a szczególnie jej komponentę lipidową, przed wolnymi rodnikami tlenowymi(wrt), zmniejsza następstwa uszkodzenia błon komórkowych przez wrt, zapobiegając tym samym degeneracji włókien kolagenowych, a tym samym przyczynia się do zachowania elastyczności i sprężystości skóry. Wodny odwar borowinowy wykazuje więc podobne właściowści jak koenzym Q10 oraz witamina E, czyli sybstancje uważane za podstawowe o tym zakresie działania w kosmetologii.

Zawarte w wodnym odwarze borowinowym biopierwiastki, takie jak: lit, sód, potas, wapń, magnez, mangan, molibden, cynk, żelazo, selen, siarka i jod, wspomagają odnowę komórek skóry (jako całości) i jej prawidłowe fizjologiczne funkcjonowanie.

Sposób użycia:

Dwa, trzy razy dziennie niewielką ilość żelu wmasować w skórę, aż do całkowitego wchłonięcia.
Przed kąpielą, dwa do trzech razy w tygodniu, wmasować żel w skórę całego ciała lub w skórę w okolicy stawów.

WSTRZĄSNĄĆ PRZED UŻYCIEM!

Składniki (Ingredients) INCI:
"Iwonicz mud cube” decoction, Glycerin, Methylcelluloze, Glycerin and Ethyl Lauroyl Arginate HCl, Lavandula Officinalis Oil (composition).