Certyfikaty

Kosmetyki naturalne mogą być certyfikowane przez liczne instytucje i firmy audytoriskie. Laboratoria sprawdzają produkty pod kątem zawartości składników pochodzenia naturalnego, źródła pochodzenia składników, zaś audytorzy kontrolują proces produkcji oraz brak szkodliwości procesów dla środowiska naturalnego. Kosmetyki oznaczone certyfikatem produktu ekologicznego nie zawierają sztucznych barwników, szktucznych konserwantów, a ich opakowania i metody produkcji są ekologiczne.

Najbardziej popularnymi jednostkami certyfikującymi są ECOCERT oraz BDIH. Te oznaczenia na produktach wskazują na biologiczne pochodzenie składników, czystość ekologiczną i stale przeprowadzane kontrole.
Poniżej przedstawiamy spis certyfikatów znajdujące się na produktach oferowanych w naszym sklepie:


ECOCERT to francuska jednostka certyfikująca kosmetyki naturalne i organiczne. Prestiżowy znak jakości „kontrolowany kosmetyk naturalny i organiczny” oznacza, że każdy z preparatów spełnia najwyższe kryteria jakości i jest produkowany zgodnie z rygorystycznymi wymaganiami stawianymi przez ECOCERT. Certyfikat jest gwarancją jakości, naturalności i bezpieczeństwa produktu.

Więcej o certyfikacie, kliknij tutaj
BDIH
Zrzeszenie niemieckich firm przemysłowych i handlowych, zajmujących się produkcją naturalnych preparatów leczniczych, makro-mikroelementów wywodzących się z czysto naturalnych substancji, towarów pochodzenia naturalnego oraz naturalnych kosmetyków pielęgnacyjnych. BDIH zostało powołane do życia jesienią 1996 roku.
Cosmetique Bio
Karta Cosmébio zapewnia przejrzystość w zakresie składników i procesów produkcyjnych wykorzystywanych w kosmetykach ekologicznych. Zgodnie z tymi zasadami, produkty z logo BIO lub logo ECO zawierają głównie składniki naturalne i pochodzenia naturalnego. Cały skład produktu jest dokładnie kontrolowany wg ścisłych zasad.
COSMETICI BIOLOGICI - Certyfikat "kosmetyk organiczny" nadany przez CCPB,  prestiżową niezależną jednostkę kontroli i certyfikacji, cieszącą się międzynarodowym uznaniem.

Więcej o certyfikacie, kliknij tutaj
NaTrue

Europejskie Ugrupowanie Interesów Producentów Kosmetyków Naturalnych NaTrue to międzynarodowa jednostka certyfikująca, powstała  w 2007 roku w Brukseli.

ECO Control

EcoControl jest międzynarodową instytucją, która ocenia stosowanie standardów BDIH i NaTrue w produktach i certyfikuje produkty zgodne z tymi kryteriami.

UE ECO
Z dniem 1 lipca 2010 roku w krajach Unii Europejskiej zaczął obowiązywać nowy znak produktów ekologicznych. Jego logo może być używane tylko dla produktów wytworzonych według norm ekologicznych Unii Europejskiej, czyli takich, których 95% składników pochodzi z rolnictwa ekologicznego.
FSC

Certyfikat Odpowiedzialnej Gospodarki Leśnej i Kontroli Pochodzenia Produktu

FSC jest międzynarodową organizacją typu non-profit założoną w 1993 roku w celu wsparcia takiej gospodarki leśnej na całym świecie, która bierze pod uwagę aspekty środowiskowe, społeczne i ekonomiczne.
Nie testowane na zwierzętach
Produkt nie testowany na zwierzętach.
wegan
Do produktu nie użyto składników pochodzenia zwierzęcego
Fair Trade

Sprawiedliwy Handel to ruch społeczny wspierający rozwój ubogich krajów Globalnego Południa. Produkty Sprawiedliwego handlu to gwarancja: godziwych zarobków producentów, szacunku w relacjach handlowych, niewykorzystywania pracy dzieci i odpowiedzialności ekologicznej.

Soil association

Soil Association pomaga identyfikować produkty, które otrzymały  certyfikat rolnictwa ekologicznego w Wielkiej Brytanii. 

Wyroby oznaczone Soil Association są w pełni organiczne – nie mają sztucznych dodatków. Gwarantuje też zachowanie wysokich standardów ekologicznej hodowli , tj. takiej, która odbywa się w warunkach jak najkorzystniejszych dla zwierząt  (także drobiu).

Soil association

ICEA (Ethical and Environmental Certification Institute) to Włoski Instytut ds. Certyfikacji Etyki Środowiskowej. Certyfikat ECO BIO COSMESI

Organizacja ta we współpracy z różnymi producentami, opracowała standardy dla kosmetyków przyjaznych środowisku. Zajmuje się nie tylko listą certyfikowanych produktów, ale także samych składników.