Jak sadzić pomidory

0
1466
Jak sadzić pomidory

Każdy kto uwielbia spożywać pomidory i kupuję je w marketach, zastanawia się, na ile są one zdrowe. Niestety ciężko jest jednoznacznie powiedzieć, czy pomidory, które kupujemy w sieciowych sklepach są pozbawione konserwantów. W zasadzie można powiedzieć, że jest wręcz odwrotnie. Pomidory pochodzące z masowych upraw zazwyczaj są pełne różnego rodzaju pestycydów, albowiem pola, na których są uprawiane, niestety muszą być często nawożone środkami chemicznymi. Niemniej jednak jeśli jesteśmy smakoszami właśnie pomidorów, to warto abyśmy zastanowili się nad posadzeniem ich we własnym ogródku. Oczywiście nie musimy tutaj dysponować jakimiś super warunkami . Gleba nie musi być jakoś specjalnie żyzna. Niemniej jednak pomidory wymagają jednak dość specyficznego traktowania. Aby je dobrze uprawiać powinniśmy przede wszystkim wybudować taką naszą mini szklarnię na ogrodzie.

Szklarnia w ogrodzie

Jak sadzić pomidorySą różne metody tworzenia przydomowej szklarni w ogrodzie, która będzie przeznaczona do hodowli pomidorów. Zasadniczo do wzniesienia takiej konstrukcji wykorzystuje się różnego rodzaju elementy, które dostępne są w domu. Świetnie sprawdzają się stare zużyte okna. Kiedy przystępujemy do wymiany okien w domu warto pomyśleć, aby stare okiennice wraz z szybami zachować właśnie pod budowę w szklarni. Świetnie się tego typu elementy sprawdzają, albowiem światło padające przez szybę powoduje wytworzenie się w naszej małej szklarni dużych ilości ciepła, które jest bardzo potrzebne pomidorom do odpowiedniego wzrostu. Czasami zamiast szkła stosuje się w folię, która również przepuszcza światło, choć już nie w taki sposób jak szkło. Niemniej jednak folia sprawia również, że przenikające światło powoduje podniesienie temperatury wewnątrz szklarni. A jak już wiemy, jest to bardzo korzystne, a wręcz potrzebne dla naszych pomidorów. Kiedy mamy już przygotowaną szklarnię zastanówmy się,w jaki sposób można w niej posadzić pomidory.

Jak sadzić pomidory?

Pomidory sadzimy w ten sposób, że najpierw przygotowujemy specjalne dołki, do których równomiernie układamy korzenie rośliny. Następnie dołki należy zasypać i równomiernie ubić ziemię wokół korzeni. Czasami stosuje się specjalne paliki, do których wiąże się rosnącą już roślinę, tak aby zachowała ona pion.

Oczywiście pomidory wymagają również regularnego nawadniania, albowiem są to rośliny, które potrzebują, podobnie jak inne gatunki roślin, dużych ilości wody do wzrostu. Po jakimś czasie zauważymy, że pomidory w naszym ogrodzie pojawiają się na krzaku najpierw zielone, a z czasem zaczynają przybierać kolor czerwony. To czas kiedy możemy przystąpić do pierwszych zbiorów. Oczywiście takie świeże pomidory z domowego ogródka są bardzo zdrowe, albowiem mamy pełną kontrolę nad ich wzrostem. Nie stosując żadnych środków chemicznych mamy pewność, że nasze pomidory są bardzo zdrowe i na pewno będą również niezwykle smaczne. Również sadzenie innych roślin w przydomowym ogródku ma bardzo duże znaczenie dla zdrowych posiłków, które z nich później będziemy w stanie przygotować w naszej kuchni. Nie możemy się opierać tylko na tym co jest dostępne w marketach. Warto rośliny sadzić własnoręcznie i mieć pełną kontrolę nad ich wzrostem.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak robić brzuszki?
Następny artykułJak zrobić omlet?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here