Jak wyleczyć katar?

0
395
Jak wyleczyć katar?

W okresie jesienno-zimowym wiele osób zmaga się z przeziębieniem, którego jednym z objawów jest przede wszystkim katar. Z pewnością katar nie jest czymś przyjemnym. Zapchany nos wyciekająca, wydzielina z nosa z pewnością, są to rzeczy które sprawiają że czujemy się dość kiepsko. Oczywiście mamy wówczas problemy z oddychaniem co sprawia że także nie czujemy się komfortowo. Częste używanie chusteczek z kolei prowadzi również do podrażnienia skóry nosa. Dlatego też tak ważne jest aby szybko i skutecznie wyleczyć katar, aby zbyt długo nas nie męczył. Oczywiście istnieje wiele domowych sposobów na skuteczne leczenie kataru, dlatego też stosując się do nich mamy szansę na szybkie wyleczenie.

Jak wyleczyć katar?

Oczywiście jeśli chcemy wyleczyć się z kataru możemy stosować różnego rodzaju medykamenty. Dobrym rozwiązaniem są różnego rodzaju krople czy też żele do nosa. Nos możemy nacierać również roztworami z soli fizjologicznej. Warto również znacznie obniżyć temperaturę w sypialni, a także stosować nawilżacze powietrza.

Dobrym rozwiązaniem jest również stosowanie maści kamforowej. Można ją nacierać także klatkę piersiową. Maść kamforowa może bardzo szybko przyczynić się do skutecznego leczenia kataru. Oczywiście na katar można również stosować różnego rodzaju inhalacje. Bardzo popularne są inhalacje z olejkiem eukaliptusowym, a także inhalacje z olejkiem sosnowym. Tego rodzaju zabiegi sprawią że szybko udrożnią się nasze kanały nosowe, dlatego też znacznie lepiej będzie nam się oddychało. Inhalacje również sprawią że jest szansa na znacznie szybsze wyleczenie się z Kataru.

Przeziębienie – jak uniknąć?

Jak wyleczyć katar?Niemniej jednak warto również stosować profilaktykę po to aby w ogóle nie mieć problemów z katarem. Warto przede wszystkim zadbać o to aby się nie przeziębić. Wydawać by się mogło że jest to trudne w zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy przeziębia się większość z nas. Niemniej jednak stosując się do kilku podstawowych zasad, które z pewnością znamy jeszcze z dzieciństwa, jesteśmy w stanie uniknąć przeziębienia. Jak więc tego dokonać?

Przede wszystkim warto ubierać się odpowiednio do panujących warunków pogodowych. Przede wszystkim powinniśmy nosić nakrycia głowy. Większość z nas tego raczej nie stosuje a warto wiedzieć że najwięcej ciepła ucieka właśnie przez głowę. Warto również abyśmy okrywali szyję przy pomocy szalika. To również ma niezwykle duże znaczenie dla uniknięcia przeziębienia. Naturalnie powinniśmy również unikać wychodzenia na dwór z jeszcze nie do końca wysuszona głową po kąpieli. To również częsta przyczyna szybkiego pojawienia się przeziębienia. Co więcej wychodzenie z mokrą jeszcze głową na dwór kiedy panują już dość niskie temperatury może skutkować nawet poważniejszą chorobą niż tylko przeziębienie.

W dalszej kolejności powinniśmy zadbać również o odpowiednie obuwie. Ostatnimi czasy mamy do czynienia z dość łagodnymi zimami i wiele osób przez cały rok chodzi w obuwiu co najwyżej przeznaczonym do użytkowania jesienią. Warto jednak pamiętać że zimą mimo że nie mamy aż tak siarczystych mrozów to jednak jest stosunkowo zimno i możemy przez stopy tracić mnóstwo ciepła. Może być to również przyczyną pojawienia się u nas przeziębienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here