Karmienie butelką

0
451
Karmienie butelką

Często młode matki tuż po narodzinach swojego dziecka, zmagają się z pytaniem, w jaki sposób karmić swoje dziecko. Chodzi przede wszystkim o to, że do wyboru mają dwie opcje – naturalne karmienie piersią, a także karmienie butelką. Oczywiście wiadomo że najważniejszym i najpiękniejszym wyborem jest karmienie piersią. Jest to najbardziej naturalne i najwłaściwsze w tym wypadku. Niemniej jednak czasami kobiety decydują się z różnych względów na karmienie butelką. Aby dobrze przeprowadzić karmienie dziecka w ten właśnie sposób należy poznać kilka podstawowych zasad, dzięki czemu będziemy pewne że nasze dzieci będą karmione w odpowiedni sposób.

Karmienie butelką – w jaki sposób?

Karmienie butelką - w jaki sposób?To też by się mogło że karmienie butelką nie stanowi żadnego problemu, albowiem nie ma tutaj nic specjalnie skomplikowanego. Niemniej jednak warto zasięgnąć rady doświadczonych matek na temat tego sposobu karmienia dzieci albowiem kiedy będziemy dziecko karmić w prawidłowy sposób to unikniemy krztuszenia się a także kolek u naszej pociechy. Dlatego też ta kwestia jest niezwykle istotna.

Przede wszystkim przed przystąpieniem do karmienia warto zwrócić uwagę na datę ważności mleka modyfikowanego, czyli mieszanki którą użyjemy podczas karmienia butelką. Jest to bardzo ważne ze względu na zdrowie naszego dziecka. Warto również odpowiednio zadbać o higienę. Należy dokładnie umyć ręce a także odpowiednio wyczyścić butelkę i smoczek. Warto aby smoczek był odpowiednio dobrany do wieku dziecka.

Mleko modyfikowane

Kiedy chcemy karmić nasze dziecko przy pomocy butelki podając mu mleko modyfikowane to powinniśmy wcześniej taką mieszankę odpowiednio przygotować. Warto w tym wypadku ściśle kierować się informacjami zawartymi na etykiecie opakowania mleka modyfikowanego. Trzeba rygorystycznie stosować się do tych zasad albowiem jeśli przygotujemy mleko niezgodnie z wytycznymi to wówczas nie będzie nadawało się ono do spożycia dla dziecka.

Pozycja do karmienia

Podczas karmienia dziecka butelką powinniśmy trzymać je w odpowiedniej pozycji.Dziecko trzymajmy w ramionach tak, aby jego głowa była uniesiona do góry. Dzięki temu zapewniamy odpowiednią pozycje do karmienia a także dużą dawkę czułości dla naszych pociech. Dzięki zastosowaniu takiej pozycji mamy pewność że karmimy nasze dziecko w prawidłowy sposób. Nie powinny więc wystąpić różnego rodzaju z zakrztuśnięcia. Oczywiście dziecko karmione przy pomocy butelki nie może otrzymywać pokarmu na zawołanie. Stosujemy tutaj inną zasady niż w przypadku karmienia dzieci z piersi. Przede wszystkim karmiąc dziecko przy pomocy butelki stosujemy odpowiednie godziny karmienia i trzymamy się wyznaczonego harmonogramu. Dzięki temu nasze dziecko będzie w odpowiedni sposób nakarmione i nie będzie odczuwało żadnych braków w pożywieniu.

Jak więc widać choć karmienie butelką więc stosunkowo proste, to jednak zasady które odpowiadają za prawidłowy przebieg karmienia są dość rozległe. Warto się do wszystkich stosować. Dzięki temu zapewnimy swojemu dziecku odpowiednią dawkę pokarmu w zupełnie bezpieczny sposób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here