Jak zrobić ombre

0
667

Oczywiście trendy w modzie bardzo często ulegają zmianom. Jedne fasony i wzory są aktualnie na piedestale, podczas gdy inne odchodzą do lamusa. Co jakiś czas oczywiście z tego lamusa wracają do świata mody i są chętnie używane. Również stylistyka fryzur zmienia się okresowo. Jeśli dana fryzura w danym sezonie jest modna, to w następnym może już odejść w zapomnienie. Ciekawym rozwiązaniem dla pań jest tak zwany ombre. To fryzura która cyklicznie powraca do łask i chętnie jest stosowana przez wiele pań. Obecnie właśnie ombre jest znów na fali. Zastanówmy się zatem, jak zrobić ombre?

Jak zrobić ombre na włosach?

Jak zrobić ombreJak zrobić ombre na włosach? Przede wszystkim będzie nam do tego potrzebny rozjaśniasz. Produkt ten nałożyć na włosy od połowy ich długości w dół. Niemniej jednak są również metody, które zakładają stosowanie tego produktu od 3/4 długości w dół. Należy jednak pamiętać, aby rozjaśniacz rozprowadzać bardzo równomiernie. Oczywiście nie powinniśmy stosować wyraźnej granicy odcięcia koloru włosów. Warto to zrobić w ten sposób, aby kolor kończył się w różnych miejscach. Uzyskamy wówczas maksymalnie naturalny efekt. Jeśli nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z tym samodzielnie, to warto poprosić kogoś bliskiego, żeby nam w tym pomógł. Będzie on mógł wówczas ocenić stan rozłożenia farby i czy jest to zrobione prawidłowo. Do nakładania rozjaśniacza możemy stosować również pędzel.

Ombre na paznokciach

Warto również podkreślić, że ombre możemy stosować również na paznokciach. Ten sposób, że wykorzystujemy dwa kolory lakieru. Jeden nakładamy wyżej od drugiego na długości paznokcia. Następnie wykonujemy odpowiednie przejście, które nie jest oznaczone prostą linią, ale kolory wzajemnie się przenikają przy połączeniu. Uzyskamy bardzo ciekawy efekt, który sprawi że nasze paznokcie będą wyglądały wyjątkowo.

Jakie odcienie ombre stosować na włosach?

Jakie odcienie ombre na włosach są obecnie najbardziej popularne? Przede wszystkim warto tutaj podkreślić, że trudno jest wskazać, który odcień jest obecnie aktualnie modny, albowiem wszystko zależy od tego, jakie mamy upodobania i jaki kolor chcemy na naszych włosach zastosować. Niemniej jednak istnieje kilka zasad doboru kolorów do ombre które sprawiają, że nasze włosy będą prezentowały się wyjątkowo. Choćby połączenie włosów blond z rudym ombre będzie prezentowało się niezwykle fantastycznie. Warto podkreślić, że przy ombre powinniśmy stosować odpowiednio szerokie pasma włosów, na które będziemy nakładać farbę.

Ombre raczej powinniśmy stosować na dłuższych włosach, a nie na krótkich. Choć i takie fryzury możemy również zauważyć na ulicach. Kiedy nasze włosy są bardzo jasne, to możemy odpuścić sobie nakładanie rozjaśniacza a od razu przejść do stosowania odpowiedniej farby. Oczywiście warto to robić bardzo precyzyjnie i delikatnie, tak aby nie farbować skóry głowy Jeśli jednak do tego dojdzie, powinniśmy farbę szybko ze skóry usunąć.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKarmienie butelką
Następny artykułOznaki zawału

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here