Płeć dziecka

0
820
Płeć dziecka

Wiele par, które spodziewają się potomstwa zastanawia się, jakiej płci będzie ich dziecko. Oczywiście moment i czas, kiedy tego rodzaju refleksje ich nachodzą nie jest specjalnie długi, albowiem kończy się już przy podstawowym badaniu USG, które potrafi wskazać na płeć dziecka. Czasami jednak rodzice wolę żyć w niepewności aż do czasu porodu, Co jednak zdarza się niezmiernie rzadko. Co więcej często rodzice szukają odpowiedzi na pytanie, czy można w jakiś sposób zaplanować płeć dziecka. Często tacy rodzice zadają sobie również pytanie, co wpływa na to, jakiej płci dziecko zostanie poczęte. W tym artykule postaramy się przestawić najważniejsze zagadnienia związane z tym, jakie czynniki wpływają na płeć dziecka.

Płeć dziecka

Płeć dziecka Oczywiście część specjalistów uważa, że w momencie zapłodnienia szanse na to czy dojdzie do poczęcia dziewczynki, czy też chłopczyka rozkładają się w proporcjach 50 na 50. Niemniej jednak część specjalistów uważa, że można wskazać na czynniki determinujące zarówno poczęcie dziecka płci żeńskiej j, jak i płci męskiej. Czynnikiem, który ma wpływ na to, jakiej płci będzie dziecko, jest przede wszystkim zestaw odpowiednich chromosomów. Trudno jest więc tutaj wskazać, czy w jakikolwiek sposób rodzice mogą przyczynić się do poczęcia dziecka określonej płci.

Kiedy możemy poznać płeć dziecka?

Zastanówmy się w tym miejscu, kiedy tak naprawdę najwcześniej przyszli rodzice mogą poznać płeć swojego dziecka. Oczywiście jest to uzależnione od przebiegu ciąży, a także od tego, która z kolei jest to ciąża danej kobiety. Niemniej jednak średnio płeć dziecka możemy poznać już 16 tygodniu ciąży. Oczywiście warto podkreślić, że podstawowym badaniem, które pozwala na określenie płci dziecka, jest przede wszystkim USG. W tym wypadku również ważne jest to, jakim sprzętem dysponuje lekarz, a także jego doświadczenie. Dzięki temu dobry i sprawny specjalista będzie w stanie zauważyć płeć dziecka szybciej niż lekarz jeszcze niedoświadczony. Dlatego tak trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytania, w którym tygodniu ciąży możemy poznać płeć dziecka.

Naturalne metody planowania płci dziecka

W Internecie możemy znaleźć mnóstwo informacji na temat naturalnych metod planowania płci dziecka. To czy są one skuteczne i czy mają jakikolwiek związek z badaniami naukowymi, trudno jest jednoznacznie określić. Przede wszystkim w tego rodzaju metodach bardzo ważny jest moment stosunku płciowego. Wedle niektórych specjalistów stosunek płciowy w określonym momencie owulacji może mieć wpływ na to jakiej płci dziecko zostanie poczęte. Albowiem ma to szczególny związek z mocą danych chromosomów, czy to męskich, czy to żeńskich.

Przede wszystkim warto jednak pamiętać, że metody te nie zostały poparte jakimiś szczegółowymi badaniami naukowymi. Dlatego też trudno jest wskazać jednoznacznie na ich skuteczność. Niemniej jednak samo planowanie stosunku płciowego w określonych fazach owulacji nie stanowi ingerencji w zdrowie mężczyzny ani kobiety, Także zdecydowanie warto próbować tych metod poczęcia dziecka. Być może w naszym wypadku okażą się one w pełni skutecznie i poczujemy dziecko o płci, co do której byliśmy od samego początku przekonani, i którą planowaliśmy.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPoród domowy
Następny artykułJak robić brzuszki?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here