Porady odnośnie pielęgnacji peruk z włosów naturalnych

0
535

W ramach niniejszego artykułu pragniemy zaznajomić naszych czytelników z kluczowymi wymogami oraz rekomendacjami dotyczącymi pielęgnacji peruk wytwarzanych z włosów naturalnych, czy to odmiany Virgin Hair czy też ich alternatywy standardowej. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Przede wszystkim pamiętać należy, aby po dokonaniu zakupu perukę odpowiednio umyć oraz wysuszyć – mogą się na niej bowiem znajdować pozostałości po substancjach i materiałach stosowanych podczas produkcji, które to z całą pewnością pragniemy możliwie jak najszybciej usunąć, szczególnie jeżeli obawiamy się reakcji alergicznej skóry głowy. Pamiętajmy, że zarówno poszczególne pasemka włosów jak i sama baza z mikroskóry może ulec deformacji i odkształceniom na skutek kontaktu ze źródłami ciepła oraz gorącą wodą, a więc przeprowadzając zabiegi pielęgnacyjne korzystajmy z wody letniej, natomiast produkt po umyciu owińmy szczelnie ręcznikami, tak aby zaabsorbował on nadmiar wody. Pozwoli nam to uniknąć konieczności stosowania takich urządzeń jak suszarki, lokówki, czy prostownice, które to mogą negatywnie wpływać na ogólną prezencję wyrobu perukarskiego.

Odradzamy także udawanie się na spoczynek w peruce, bowiem na skutek regularnych zmian pozycji podczas snu może ona ulec zmierzwieniu oraz zmechacić się i splątać, co znacznie wydłuży czas jaki będziemy musieli poświęcić z rana na doprowadzenie jej do zadowalającego stanu. O wiele lepszym rozwiązaniem okazuje się jej odwieszenie na specjalny stojak lub wieszak, dzięki czemu po przebudzeniu będziemy mogli niemalże od razu nałożyć ją na głowę i cieszy się perfekcyjną fryzurą niewymagającą jakichkolwiek dodatkowych zabiegów przygotowawczych czy konserwacyjnych.

Niezwykle istotną kwestią, o której niekiedy nasi konsumenci zdają się zapominać jest konieczność stosowania prawidłowych narzędzi podczas codziennej pielęgnacji. Szczególnie zalecamy korzystanie ze szczotek oraz grzebieni charakteryzujących się dużym rozstawem ząbków, a dodatkowo – wykonanych z elastycznego, miękkiego materiału. Znacznie ułatwi to rozczesywanie poszczególnych pasemek, jak również zapewni, że nie poluzujemy ani nie rozwiążemy węzełków przy pomocy których włosy naturalne przymocowane zostały do bazy.

Ostatnią kwestią jaką pragniemy poruszyć jest stosowanie renomowanych kosmetyków i środków pielęgnacyjnych, które nie tylko nie zniszczą naszej peruki, ale także pozwolą możliwie jak najdłużej utrzymać jej zniewalający blask, elastyczność i kolor…i to nawet pomimo upływających miesięcy od momentu zakupu. Wyroby dostępne w drogeriach lub supermarketach legitymować się mogą suboptymalną jakością oraz negatywnie wpływać na stan produktu, a więc jeżeli chcą mieć Państwo pewność, że stosują Państwo odpowiednie preparaty, serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami. Dobiorą oni kosmetyki do specyfiki posiadanego produktu oraz poinformują o prawidłowym sposobie ich aplikacji. Na Państwa życzenie mogą oni Państwa także zapoznać z szerokim asortymentem dostępnych w naszym portfolio akcesoriów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here